تاریخ : دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022
0

امروز جامعه بیش از هر زمانی نیازمند صبر و بردباری است

  • کد خبر : 8631
  • 23 اردیبهشت 1401 - 14:28
امروز جامعه بیش از هر زمانی نیازمند صبر و بردباری است

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دنیا و آخرت انسان در زیر سایه تقوا و عمل صالح است. وی با اشاره به اینکه باید از مهدکودک تا دبیرستان […]

حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دنیا و آخرت انسان در زیر سایه تقوا و عمل صالح است.

وی با اشاره به اینکه باید از مهدکودک تا دبیرستان و دانشگاه از راه آموزش، تعلیم و تربیت و با ابزار هنر این باور را نشان دهیم که تقوا عامل زندگی سالم و راه دستیابی به رستگاری است، بیان کرد: مجرمان جهنمی گروهی گمراه بودند و این گمراهی، شقاوت و بدبختی را برای آنان به همراه داشت.

شاهرخی با اشاره به اینکه در آیات ۱۰۹ و ۱۱۰ سوره مؤمنون خداوند متعال علت بدبختی و شقاوت مجرمان را چنین بیان می‌کند که آنان بندگانی بودند که می‌گفتند پروردگارا ما را بیامرز اما در مقابل مؤمنان را تمسخر می‌کردند، افزود: پاسخ تمسخر مجرمان این بود که یاد خدا از دل آنان بیرون رفت و قطع یاد خدا، فرو رفتن در باتلاق گمراهی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با یادآوری اینکه تمسخر مؤمنان باعث گرفتاری در باتلاق گمراهی است، اضافه کرد: صبر و شکیبایی م‍ؤمنان موجب فوز بزرگ است و فوز همان رستگاری و رسیدن به همان مقصود است کمااینکه جامعه ما امروز بیش از هر زمانی نیازمند صبر و بردباری است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه دولت یارانه‌ای که به واردکنندگان کالا می‌داد را به مردم داده و این سؤال مطرح است که دولت آیا می‌تواند یک نظام عادلانه را به درستی اجرا کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌ها موفق بوده اما از حوزه اقتصاد علی‌رغم تلاش‌هایی که صورت گرفت به نقطه معقول نرسیدیم و رویدادهایی باید اتفاق بیفتد تا ما به نقطه معقول برسیم و بیماری مزمن اقتصادی علاج شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاح نظام بانکی و مالیاتی، بهبود فضای کسب و کار، تحقق اقتصاد منهای نفت، خودکفایی در کالاهای اساسی و ده‌ها مسائل اقتصادی وجود دارد که باید حل و فصل شود، افزود: در یک مورد دولت برای سفر خارجی یک نفر به یکی از کشورها برای هر بلیط دولت ۵ میلیون تومان یارانه پرداخت می‌کند کدامیک از طبقات متوسط از این امکانات استفاده می‌کنند که برای بلیط آن ۵ میلیون تومان یارانه بگیرد.

شاهرخی با اشاره به تفاوت قیمت برخی کالاها با کشورهای خارجی، گفت: هر کیسه آرد به مبلغ یک میلیون تومان قاچاق می‌شود از طرفی برخی وارد کنندگان کالا ارز را می‌گیرند و کالا وارد نمی‌کنند و برخی که انصاف دارند بخشی از ارز را می‌فروشند و بخشی را به کالا اختصاص می‌دهند.

خطیب نمازجمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه در بانک مرکزی کسانی به خاطر ارز توجیهی دستگیر شدند، افزود: پیشینه دولت را نگاه می‌کنیم می‌بینیم که دولت در مهار کرونا موفق عمل کرده و از طرفی نهضت ملی مسکن را آغاز کرد و این توانایی را دارد که جراحی اقتصادی را انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه اخیراً بیش از ۵ میلیون نفر به شکل رایگان بیمه سلامت شدند، افزود: آزادسازی سواحل دریا، مالیات بر خانه‌های خالی، موفقیت در صادرات نفت، سفر به لرستان، سخنان صادقانه و باصلابت و ضد فساد بودن از ویژگی‌های این دولت است.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با احتکار همه باید پای کار بیایند، افزود: ستاد تنظیم بازار، بازرسی‌ها را گسترش داده و زمان بازرسی به صبح، ظهر و عصر گسترش و بازرسی در تمام شهرها صورت گیرد از طرفی سامانه پاسخگویی گویا، فعال شود.

انتهای پیام