تاریخ : دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022
2

پایان شیرین کاکای لرستان و بی‌پای راست قامت

  • کد خبر : 5895
  • 06 مهر 1400 - 14:29
پایان شیرین کاکای لرستان و بی‌پای راست قامت

به گزارش ایکنا از لرستان، دوران پر فراز و نشیب دفاع مقدس مملو از زیبایی‌هایی از جنس ایثار، گذشت، و جانفشانی و دلاورمردی است. در دوران دفاع مقدس بزرگ‌مردانی چون «کاکای لرستان» با پا رفتند و بی‌پا آمدند تا عزت و پرچم این نظام حفظ شود. در صبح‌گاه روز سه‌شنبه، پنجم مهرماه مصادف با اربعین […]

کاکای لرستان،؛ بی‌پای راست قامتبه گزارش ایکنا از لرستان، دوران پر فراز و نشیب دفاع مقدس مملو از زیبایی‌هایی از جنس ایثار، گذشت، و جانفشانی و دلاورمردی است. در دوران دفاع مقدس بزرگ‌مردانی چون «کاکای لرستان» با پا رفتند و بی‌پا آمدند تا عزت و پرچم این نظام حفظ شود.

در صبح‌گاه روز سه‌شنبه، پنجم مهرماه مصادف با اربعین امام حسین(ع)، شهر خرم‌آباد شاهد پیوستن یکی از جانبازان ۷۰ درصدی و از یادگاران ارزنده دفاع مقدس به هم‌رزمان شهیدش بود و بار دیگر این دیار قهرمان‌پرور معطر به عطر ایثار و شهادت شد.

این جانباز لرستانی که محمدحسین عباس‌زاده نام دارد در بین مردم به «حاج کاکا» معروف بود، با شروع جنگ تحمیلی لباس رزم پوشید و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و هنوز پنج‌ماه از شروع جنگ نگذشته بود که در منطقه سوسنگرد براثر اصابت خمپاره پاهایش را در راه دفاع از اسلام، انقلاب و قرآن از دست می‎دهد و این بزرگ‌مرد لرستانی بیش از چهار دهه بدون پا زندگی کرد.

این جانباز لرستانی در ۱۶ بهمن ۵۹ در سن ۲۵ سالگی به درجه جانبازی نائل آمد؛ دستان حاج کاکا تک‌تیرانداز جبهه‌های نبرد و تفنگی که برای از بین بردن دشمنان ایران اسلامی در میان سنگرهای خاکی حمل می‌کرد تکیه‌گاه او شد، دستانی که بیش از چهار دهه بر زمین زده‌ شده تا حاج کاکا راه برود.

حاج کاکا در زمان حضورش در جبهه در مناطق مختلفی از جمله خرمشهر، سرپل ذهاب، جوانرود، سوسنگرد، پاوه و در جنگ حزب دموکرات حضور داشته است. این جانباز لرستانی در بین مردم و اطرافیان و اقوام از احترام خاصی برخوردار بود چراکه در آن روزها مردم شهر خرم‌آباد شاهد بودند مردی دلاور از خطه لرستان با قامتی بلند (یک متر و ۹۲ سانت قد) به نبرد با دشمن می‎رود و بدون پا برمی‌‎گردد و این بیانگر یک نوع گذشت، ایثار و فداکاری است.

حاج کاکا در طول دوران جانبازی‌اش علی‌رغم اینکه زندگی بدون پا برایش خیلی مشکل بود، اما هیچ‌گاه از وضعیت جسمی‌اش گلایه‌ای نکرد و می‌گفت برای از دست دادن پاهایم ناراحت نیستم و هیچ‌وقت ناراحت نمی‌شوم چون پاهایم را در راه خدا داده‌ام، هر کاری که برای رضای خدا انجام شود پایانش شیرین است و اگر اجازه دهند من نیز برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) لباس رزم پوشیده و می‌روم.

زیارت قبر شش‌گوشه اباعبدالله‌الحسین(ع)، دیدار مقام معظم رهبری و پوشیدن لباس پرافتخار سبز سپاه بر تن پسرش آرزوی این جانباز لرستانی بود، وی طی سال‌های قبل در یک گفت‌وگوی خبری گفته بود که تاکنون کربلا نرفته‌ام و آرزوی زیارت حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) را دارم، خیلی دلم می‌خواهد مرا به کربلا ببرند، آرزوی دیگرم سلامتی و تندرستی مقام معظم رهبری است و دوست دارم حضرت آقا را زیارت کنم که خوشبختانه آرزوی رفتنش به کربلا برآورده شد.

و اما … صبح چهارشنبه، هفتم مهرماه شهر خرم‌آباد نظاره‌گر تشییع پیکر این جانباز لرستانی خواهد بود جانبازی که نصفی از جسم خود یعنی هر دو پایش را کامل و تمام فدای دفاع از اسلام، انقلاب و قرآن کرد و امید است همه ما بتوانیم ادامه‌دهنده راه شهدا و رزمندگان و جانبازانی همچون حاج کاکا باشیم پیام حاج کاکا برای نسل کنونی انقلاب این است که این انقلاب با خون شهیدان و فداکاری جانبازان پابرجا مانده پس ضرورت دارد ما هم با همه وجود حافظ و نگهبان دستاوردهای انقلاب و خون شهدا و فداکاری جانبازان و آزادگان باشیم.

کاکای لرستان بی‌پا اما راست قامت است. همان کسی که از زمانی که سلام زندگی را گفت تا زمانی که اعضای بدنش را پشت خاکریزها گذاشت و با درد جانبازی آشنا شد ۲۵ سال بیشتر نداشت، بعد از ۴۱ سال درد و رنج، مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان، دعوت حق را لبیک و به همرزمان شهیدش پیوست.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر این پاسدار و جانباز سرافراز دفاع مقدس چهارشنبه، هفتم مهرماه، ساعت ۹ صبح از جلوی غسالخانه به طرف قبرستان صالحین خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام