تاریخ : دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022
1

انتخاب میدان جهاد به خاطر تداوم انقلاب

  • کد خبر : 4833
  • 14 تیر 1400 - 11:33
انتخاب میدان جهاد به خاطر تداوم انقلاب

 به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، «علی پروانه» در دهم اسفند سال ۱۳۴۲ در روستای هرو از توابع شهرستان خرم‌آباد متولد شد و تحصیلات خود را تا چهارم متوسطه ادامه داد. در دوران دفاع مقدس در کنار سایر برادران رزمنده خود، در مقابل دشمن متجاوز به دفاع از تمامیت ارضی و ارزش‌های ملی و […]

انتخاب میدان جهاد به خاطر تدام انقلاب

 به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، «علی پروانه» در دهم اسفند سال ۱۳۴۲ در روستای هرو از توابع شهرستان خرم‌آباد متولد شد و تحصیلات خود را تا چهارم متوسطه ادامه داد. در دوران دفاع مقدس در کنار سایر برادران رزمنده خود، در مقابل دشمن متجاوز به دفاع از تمامیت ارضی و ارزش‌های ملی و مذهبی پرداخت. سرانجام در ۲۶ فروردین‌ سال ۱۳۶۲ در منطقه فکه به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد به خاک سپرده شد.

فرازهایی از وصیت نامه شهید «علی پروانه»

ای خدای مهربان تو خود می دانی که من چرا این راه را انتخاب کردم در این راه از هیچ کوششی دست بر نخواهم داشت. تو آگاهی که من با شناخت و آگاهی و رهنمودهای امام امت ولایت فقیه نائب بر حق به میدان نبرد جنگ حق علیه باطل شتافتم و به خاطر تحکیم اسلام و جمهوری و تداوم انقلاب و خط اسلام اصیل و خط امام و همانا صراط المستقیم است به جهاد فی سبیل الله روانه شدم تا پرچم اسلام را به بزرگترین قلعه این جهان برافراشته شود که خونم به زمین ریخته شود.

چون این خون در مقابل اسلام و قآن هیچ ارزشی ندارد. ای خدای مهربان تو شاهد باش این حقیر به خاطر حفظ اسلام و قرآن به میدان جهاد نبرد شتافته‌ام و اگر قطعه قطعه‌ام کنند هر قطره خونم را فدا می‌کنم.

پیام من به پدر و مادرم این است که درهر حال صبور باشند و خدا را شکر کنند که چنین افتخاری نصیب شما شده است و خواهران و برادران عزیز شما ادامه دهندگان راستین راه شهیدان به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی پایان دارد.

انتهای پیام/