تاریخ : دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022
5

آغاز فاز اول عملیات بازسازی مسجد روستای طالقان

  • کد خبر : 770
  • 22 مهر 1399 - 14:31
آغاز فاز اول عملیات بازسازی مسجد روستای طالقان

به گزارش ایکنا از لرستان، مسلم رضایی‌پور، معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان امروز سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فاز اول عملیات بازسازی مسجد مرحوم آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی روستای طالقان آغاز شد. وی ادامه داد: مرحله نقشه‌های سازه‌ای مورد نیاز این مسجد، با سازه بتنی توسط یکی از دفاتر […]

آغاز فاز اول عملیات بازسازی مسجد روستای طالقانبه گزارش ایکنا از لرستان، مسلم رضایی‌پور، معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان امروز سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فاز اول عملیات بازسازی مسجد مرحوم آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی روستای طالقان آغاز شد.

وی ادامه داد: مرحله نقشه‌های سازه‌ای مورد نیاز این مسجد، با سازه بتنی توسط یکی از دفاتر مهندسی ذی‌صلاح، با سازه اسکلت بتنی طراحی شده و بعد از بررسی و تصوب در معاونت بهره‌وری اقتصادی این اداره‌کل، به هیئت‌امنای این مسجد، ابلاغ شد.

رضایی‌پور افزود: به‌دلیل اختلاف ارتفاع موجود از کف مبنا، این مسجد در دو طبقه طراحی شده، که الزاما یک طبقه در تراز منفی و در محل شبستان قدیمی، با رعایت احکام شرعی مسجد و یک طبقه از تراز کف مبنا با ارتفاع بیش از چهار متر احداث خواهد شد.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان اضافه کرد: تاکنون عملیات‌های عمرانی تخریب و آواربرداری ساختمان قدیمی، گودبراری، رگلاژ، تهیه و حمل آرماتورهای مصرفی مورد نیاز فنداسیون به محل پروژه انجام گرفته و اجرای آرماتوربندی فنداسیون این مسجد، توسط یک اکیپ آرماتوربند بومی و ماهر، در حال اجرا است.

وی عنوان کرد: پروژه با تامین مالی توسط یکی از خیرین نیک‌اندیش و نیکوکار، مشارکت و همکاری هیئت‌امنای این مسجد و تحت نظارت دفتر فنی معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان اجرا خواهد شد.

رضایی اظهارکرد: مسجد مرحوم آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی در روستای طالقان از توابع بخش زاغه شهرستان خرم آباد و در مجاورت جاده اصلی خرم‌آباد – بروجرد همواره پذیرای هزاران مسافر جهت ادای فرائض دینی و استراحت مسافران بین‌راهی بوده که متاسفانه در اثر سیل فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ تخریب شد و متاسفانه تاکنون از محل اعتبارات سیل سال گذشته و حوادث غیرمترقبه، اعتباری برای این مسجد لحاظ نشده است.

انتهای پیام